Fantasy

Headstead

Headstead je město, nacházející se ve světě a v době tolik podobné té naší – tuto verzi naší reality ovšem od jejího počátku provází magie a záhady, jaké u nás známe pouze z mýtů a fantastických příběhů. Zemi obývají kromě naprosto obyčejných lidí i lidé s nadpřirozenými schopnostmi – ti jsou dnes již velmi známou, i když velice vzácnou, součástí světa. A právě zde v Headsteadu se může snad každý pochlubit tím, že zná člověka, co dovede něco, co popírá zákony fyziky tak jak je známe. Původně naprosto průměrné menší město se v posledních letech změnilo k nepoznání, i jeho okolí – i když je spravedlivé dodat, že události co se odehrály skoro přesně před pětadvaceti lety změnily celý svět. Salazar Cain, jméno které většina lidí nezná, i když ví o činech jeho nositele – muž se schopností všeobecně známou jako Koroze byl vůdcem kultu, který za své členy přijímal pouze další mocí obdařené lidi. Věřil, že lidstvo jako takové je odpad co špiní zemi, a že on je vyvolený pro to s tím něco udělat. Těžko zpětně říct, zda jeho plán měl i jiný vedlejší cíl než pouze „úklid“, ovšem ve dne kdy vypustil svou schopnost na zemi se stalo především tohle – pokusil se vyčistit zemi od všeho, co na ni lidé stvořili. Nejnovější výtvory, technologie, vše chtěl nechat pozřít a zničit svou schopností – necílil na lidi, i když samozřejmě při rozpadu letištní techniky, moderních mostů a některých nemocnic lidé nevyhnutelně zemřeli. Podařilo se však Salazara zastavit o dost dřív než by výsledek jeho snažení byl opravdu katastrofální, ale lidstvo se z něj nikdy nevzpamatovalo, ne úplně.
Nacházíte se ve světě pětadvacet let po Korozi, s již ustálenou situací, i když ne s životem v takovém pohodlí jaké lidsto mělo šanci poznat. Vztahy mezi lidmi se schopnostmi a bez nich jsou velice křehké, okolí města stále dovede být velmi nebezpečné, a nad lidstvem pořád visí hrozba Caina a jeho následovníků. Samotná Koroze a její následky také nezmizely úplně, a poslední roky se kolem Headsteadu nachází více a více podivných tvorů a míst, která nemohou být pouze náhodou, a možná byly vedlejším produktem Cainova plánu.

 

• Částečné urban fantasy
• Prostředí s post-apokalyptickými prvky
• Hra pro hráče od 18 let
• Možnost vytváření vlastních herních lokací, organizací, postav ovlivňujících chod světa atd.

 

Více informací o prostředí hry se dozvíte přímo na našem discord serveru, kde jsou podrobněji rozepsány reálie světa, mapy herního prostředí a aktualizovaný FAQ kanál. Prostředí hry je vytvořeno a popsáno tak, aby se do něj mohl každý zapojit bez zdlouhavého studování encyklopedie celého světa a historie hry. Vítáme každého hráče co se chce aktivně zapojit a hrát, ať už chce především oddechovou hru o vztazích mezi ostatními postavami, nebo vytvořit postavu, která bude hýbat celým herním světem. Máte možnost vymyslet pro svou postavu vlastní speciální schopnosti, vložit ji na okraj společnosti nebo jako vůdce některé frakce, nebo si vybrat námět na charakter mezi inzeráty od ostatních hráčů.

 

Odkaz na discord server: https://discord.gg/tF4TSeBf4A

Be the first to write a review

Jeden myslel na “Headstead

  • Headstead je za mě záležitostí relaxu a oddechu. Admin tým o server každodenně dbá, což by se o spoustě tRPG říct nedalo; jsou aktivní, nápomocní, vstřícní a trpěliví. Pohodová atmosféra tady jednoduše nechybí, a to ani ze strany komunity.

    Čeho si taky cením, je snaha zbavit se lurkerů (osobně je nazývám ghost-hráči), a to pravidelnou a jasnou komunikací ze strany adminů.

    V neposlední řadě tu je i samotná herní část, která je především o preferencích lidí. Zde potkáte především ten typ hráčů, kteří se raději rozepisují, přestože pak na odpis čekáte delší dobu. Pokud vám však tohle nevadí, jen se směle připojte. Základ světa je jednoduchý – žádné složitosti a postavu můžete případně vždycky s někým zkonzultovat. Sama tu jsem spokojená.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..