FantasyHistorické

The Crimson Valley

The gods rule us still. They have come down from the stars.

And they are no longer kind…

 

Před 119 lety se Valen Velarys poprvé vznesl na své stříbrné dračici k obloze a započal tak nelítostné dobývání celé Volantie. Během čtyř let sjednotil malá království a území pod svou vládu, a roku 1095 se prohlásil za jediného svrchovaného vládce světa, ačkoliv měl Valen pod svou správou pouze polovinu říše. Za pomoci draků se sám ustanovil králem a nastolil vlastní náboženství, které považuje Valena Velaryse za prvního Boha, jenž z nebes sestoupil na zem, aby v říši nastolil mír a rovnováhu.

S příchodem Valena začala vláda karmínové dynastie, jak je dnes prostý lid nazývá. Dobyli téměř celý svět, prohlásili se za jediné vládce světa a zapustili hluboko kořeny svého vlastního náboženství, které považuje rod Velarysů za bohy, jenž se na svých okřídlených andělech snesli na zem.

Na druhé straně Volantie, daleko na chladném severu, se nachází aliance čtyř svobodných měst pod vládou železných baronů, kteří po celé generace odolávají útokům ze strany dračí dynastie, a zapřísahali se, že nikdy nepokleknou před karmínovou korunou. Avšak ne vždy je vše takové, jak se na první pohled zdá, pod rudou zástavou draků a modrou vlajkou baronů se nacházejí zrádci, trpělivě vyčkávající na to, vrazit vám kudlu do zad. Nebezpečí číhá i daleko na jižních ostrovech, které se hemží divokými draky, a kteří neváhají zaútočit na pocestné a proplouvající lodě.

Na čí stranu se postavíš ty, cizinče?

Skloníš hlavu před karmínovým trůnem, nebo podpoříš železné barony a jejich staletí staré náboženství a tradice, které tolik chrání před zvráceností karmínovců?

Neváhej a připoj se, hra o moc a nadvládu nad Volantií právě začíná.

 

Web: https://thecrimsonvalleyrp.wixsite.com/thecrimsonvalley

Rating: 4.2/5. From 63 votes.
Please wait...

2 komentáře: „The Crimson Valley

 • Na této hře jsem již rok a něco k tomu, abych se mohla nějakým způsobem vyjádřit.

  S čistým svědomím mohu tuto středověkou fantasy hru doporučit. Tak jak jsem se historickým, zejména středověkým, hrám vyhýbala, tak The Crimson Valley mi na tyto hry dokázal změnit názor. Zejména díky skvělé komunitě, která mě bez problémů přijala a je ochotná přijmout i nové potenciální hráče. Možná nás není tolik, ale hra rozhodně není uzavřená a stejně tak není uzavřený kolektiv. Pokud máte nápady, které někoho zaujmou a dá se s tím pracovat, rozhodně se nesetkáte s odporem. Jistě každá komunita o sobě může tvrdit, že není toxická, ale tenhle názor si člověk musí utvořit sám, tudíž rozhodně nikomu nechci nic vštěpovat :). Mohu za sebe pouze říct, že u nás se vyhnete infantilnímu chování a že si rozhodně nehrajeme na nejdůležitější.
  Téma hry vám možná bude připomínat Hru o trůny, ale věřte že se podobnostem snažíme vyhnout. Určité rysy hra má, ale s GoTkem jí určitě nezaměňujte. Děj máme vlastní a draci rozhodně nejsou na pokraji vyhynutí a ani nemáme Bílé chodce. Volantie je bohatý svět na nejrůznější oblasti. Například Edoros má rozpálené pouště a naopak Ulta nejvíc lesů a je největší vojenskou mocností. A ačkoli se nejedná o hru s elfy a dalšími magickými tvory, ale pouze obyčejnými lidmi bez fantasy schopností, tak se u nás rozhodně nudit nebudete :).

  Hře dávám 10/10. Komunikace stojí leda když lidí pracují nebo mají školu. Jinak chat rozhodně nezeje mrtvolkami a nikdo vás neukamenuje za otázky. Ani nevyžadujeme hru 24/7, neboť nejsme roboti a máme vlastní životy. Hry se odehrávají na fórum, což je pro dlouholetého hráče jako jsem já, jenom velké plus. Fórum je přehledné a velmi rychle si na něj zvyknete. Rozhodně vás nikdo nebude nutit psát slohy, pokud jste třeba zvyklí na discord. Tak tedy neváhejte a zkuste nás navštívit. Budeme za vás rádi.

  Reagovat
 • Na The Crimson Valley jsem se rozhodla připojit po dlouhé odmlce a pauze od hraní. Měla jsem z toho samozřejmě trochu strach, ale byla jsem příjemně překvapená. Do jisté doby jsem byla zvyklá na ty samé lidi a na této rpg na mě čekala úplně nová a neznámá komunita, nepočítám-li jednu osobu, se kterou jsem se znala déle. Komunita mě přijala téměř hned, ať už jde o obyčejné tlachání na chatu nebo hned moji první hru. Na žádost o ni jsem měla dokonce i více nabídek, při čemž jsem sama byla zvyklá, že na některých hrách se spoluhráči hledají podstatně hůř, celkově i kvůli času. Sama nejsem osoba, která by hrála 24/7 a psala neustále slohy. Hraní je moje největší záliba, ale stejně jako ostatní mám hromadu starostí, které mi v tom občas zabraňují. Jak hráči, tak samotná adminka, jsou v tomhle naprosto chápaví a shovívaví. Nenarazila jsem zatím na žádný problém, který nešel v klidu vyřešit.
  Strašně se mi líbí možnost obohatit hru i vlastními nápady, což je zrovna tady vítáno. Námět hry je sám o sobě naprosto skvělý a neustále se děje něco, co hru posouvá kupředu. Děj skutečně nestojí na místě a za tu krátkou dobu, co jsem hráčem, se stalo dost událostí, na které se dá krásně reagovat a využít je při vlastních hrách, ne jen při společných eventech. Rozhodně jsem zatím nepostřehla, že bych se při hraní vyloženě nudila nebo netušila, na co můžu navázat a jak děj sama posunout dál.
  Stránky jsou za mě dobře přehledné, reálie nejsou ani tak obsáhlé, abych je musela číst několikrát, protože já sama strašně ráda ztrácím u čtení někdy pozornost. Tady čtení naopak není tolik a jestli pak něco ocením nejvíc, je to samotná mapa světa, která mi dokázala utvořit si o jednotlivých místech ještě lepší představu. Samotné vládnoucí rody mají i vlastní rodokmeny, které jsou mnohdy dost obsáhlé. Hra je za mě dobře promyšlená a i propracovaná.

  Za sebe dávám tedy nejvyšší hodnocení, ať už jde o vzhled a propracovanost, nebo samotnou komunitu, ve které se cítím skutečně dobře. Příchod na Crimson pro mě byl velmi příjemným překvapením a jelikož miluju středověké hry, přijdu si tam jako doma. 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..