Detektivní & KriminálníFantasyHororové & Strašidelné

PILGRIM: Příběhy Astorie

UVÍTÁME VÁS VE FANTASY, TEXTOVÉ HŘE ZVANÉ PILGRIM.

Děj se odehrává v zemi známé pod názvem Astorie, jejíž časové podloží je usazeno na přelomu temného středověku a „novověku“ v teprve začínajícím období páry.

NABÍZÍME VÁM:

Originální příběh, který Vás vezme do propracovaného světa herních kapitol, odkrývající hlavní dějovou linii samostatné rasy, či příběhu jednotlivce, ve kterém si budete moci podrobit moře i souši. Bojovat s jinými druhy, organizacemi či s nepřítelem světového kalibru v podobě temného pána a jeho běsnících přisluhovačů. Pokud Vás však boje nebaví, nezoufejte. Svět Astorie je zde obrovský a plný zajímavých zákoutí.

Tři osobité rasy: Astrály, v Řádu Kazatelů, jenž využívají magii pomocí Moir – Magických mincí ve kterých jsou zapečetěné schopnosti a pod rouškou Církve ničí zárodky zla v podobě nepřítele všech, Běsu. Nocturny, magií stvořené krvepijce, jejichž hierarchie a Půlnoční šlechta sužuje zmrzlou Artroszcou zemi nebo Fae, patřící ke sličnému lidu, Piráta z Yáchelových Ostrovů či medica Kontilliánské církve. Každý si základ může vylepšit dle svých možností a být originálním jedincem tohoto světa!

Astrálové
„Udělali z nás zbraně a řekli nám, abychom nastolili mír.“ 

– Na první pohled obyčejní zemijci, ale vskutku tomu není tak. Lidé zrozeni s darem uchopit a využívat magii ve světě jim ne vlastním. Ochránci a bojovníci proti temným silám – Běsům. Nenechte se ale zmást okouzlujícím popisem, rozhodně to nejsou žádní rytíři v naleštěné zbroji, spíše naopak. Ačkoli se Kontilliánská církev ráda honosí pozlátkem a moudry o vyšším cíli, astrály často tahá z bláta života. Bývají to malé děti odvržené do sirotčince, nechtění bastardové a černé ovce svých rodin, často právě kvůli svým schopnostem, jejichž plný potenciál dokáží probudit jen a pouze pod vedením církve. Astrál totiž dokáže vycítit jiného astrála. Jejich výcvik započíná již v útlém věku v Řádu kazatelů a ne všichni jej přežijí, stejně jako ne všichni přežijí Rituál Malekaie, který jim do života vtiskne tetování, schopnost používat moiry, magických mincích ve kterých jsou zapečetěné schopnosti a  po němž se oficiálně stávají Kazateli. Jejich prací je boj na život a na smrt, většina z nich jsou životem ostřílení mazáci, kteří se nebojí špinavé práce a rozhodně se nebojí užívat si života, jelikož ví, že ten jejich může s každou další misí skončit. 

Nocturny
“Zrozeni z temnoty, žalu a marnotratnosti života lidského.“ 

– Krvepijci. Děti noci. Temné bytosti stvořené v dobách válek a chaosu samotným Pilgrimem, když svou lásku vyrval ze spárů smrti a přivedl s ní zpět na svět i jejich nenarozené děti. Už to ale nebyli lidé a započali tak celou novou rasu. Byl to srdceryvná snaha milovaného a výkřik do tmy, či prvotní plán pána Abyssu? Šedavá pleť, špičaté uši, nadpřirozená rychlost a síla, místo jídla pijí krev. Využívají tajemnou magickou praktiku Famica Argenti Silva, ke zlepšení již už nebezpečných schopností. S obyčejnými zemijci si je ani nelze splést. V dnešních dobách se domovem nocturen stala Artrozca se svými ledovými pláněmi, kde si šlechta Půlnočního dvora, jak se nocturnská vyšší společnost nazývá, vybudovala vlastní honosné sídlo. Jako nesmrtelné bytosti zažily nocturny ve svém bytí na Astorii nespočet věcí. Nebezpečné ovšem začíná být, když se nesmrtelní začnou nudit. Půlnoční dvůr je propletený pavučinami lží, polopravd a pletich, jelikož každý hraje sám za sebe a kdo je spojenec může být zítra nepřítel. Někteří z řad krvepijců spolupracují s Kontilliánskou církví, jako Naháněči a pomáhají tak astrálům ničit zlo, či jen získávají hodnotné informace pro svůj prospěch?

Fae
“Smrt má, je darem přírody. Vůle má, jest ctností generacím budoucím.“ 

– Sličný lid, jehož sláva a roky hojnosti leží přikryté vrstvou prachu minulosti. Původní obyvatelé Astorie, svět jich býval plný. Bytosti, jejichž existence byla pevně spjata s přírodou a jejich smrt měla vyšší smysl. Rada Šedých shlížící a dbajíc na dobro tohoto lidu byla pomalu zapomenuta, stejně jako odkaz posledního faejského krále. Magie Aer utichla již si nevybírá z řad sličného lidu své oblíbence, tak jako dříve. Dnes už jsou jen vymyšlenou pohádkou, kterou se straší zemijské děti. Málokdo ovšem ví, že faejci nezmizeli, ale přizpůsobili se nové době. Skryti pod rouškou chiméry chodí za bílého dne mezi obyčejnými zemijci. Jejich řady však prořídly, bez svého přestrojení se žádný z nich neodváží vyjít ven. O jejich samotné existenci ví jen oni a pár dalších vyvolených. Valná většina se připojila k Pirátům z Yáchelových ostrovů, které bere jako jakýsi menší odboj. Nemalá část z nich ovšem touží změnit současný stav, obnovit jejich zašlou slávu a nastolit takovou vládu, při které se žádný faejec nebude muset bát o svůj život a bude moci chodit po světě volně ve své přirozené podobě. 

Zajímavé reálie, například tzv. Irubia v podobě tří karmických pravidel Astorie, které nelze porušit. Herbalicu Magnus, neboli herbář a spoustu nejrůznějších lokací se zajímavou historií pro oživení vašich herních postů. Svět Pilgrimu nabízí opravdu mnohé, nejedná se o herní projekt, který byl splácán na koleni během pár hodin, ovšem nebojte se velkého množství textů. Základ je opravdu jednoduchý. Doplňkové reálie vám pouze přiblíží funkce tohoto světa. Herní novinkou jsou tzv. Easter Eggy, pod kterými hráči mohou nalézt další drobné obohacující texty především z historie Astorie.
Kvalitní základnu dlouhodobých a zkušených hráčů, kteří se nebojí pomoci ztracené ovečce tápající v temných hlubinách herního webu. Každý si musel projít naším Manuálem zla, ale opravdový hráč a čtenář se má na co těšit! Pokud máte rádi povídkový styl psaní, tvoření příběhů a různorodých scén, které mohou ovlivnit jak vaší postavu tak dokonce určité organizace. Nebojte se, zde naleznete své útočiště a vychutnáte si čtivé příběhy Astorie.
Hra samotná se nachází přímo na discord serveru. Je však nutné se nejprve registrovat, až poté je udělen přístup do herních kapitol a její historie. Dalším zajímavým aspektem hry, jsou tzv. dějové herní knihy. Nebojte se však registračního formuláře, Tvůrce je vám vždy nápomocný a pokud nemá zrovna on čas, na serveru se nachází dost zkušených lidí co se v rejstříku na webu dobře orientují!

WEBOVÉ STRÁNKY:https://pilgrim-rpg.wixsite.com/pilgrim

HERNÍ DISCORD:https://discord.gg/zuAN6cY

5 based on 3 reviews

13 komentářů: „PILGRIM: Příběhy Astorie

 • Dobře propracovaná fantasy hra s nadprůměrně originálním world buildingem. Hojný obsah, možnost se zapojit do samotného tvoření contentu už od začátku. Člověk musí být jen aktivní a mít jistý zájem. Nikdo nikoho nekousl, ale pravidla se dodržovat musí stejně jako nějaké základy slušného chování.

  Reagovat
 • Nejlepší RPG server co znám! Aktivita, skvělí hráči.

  Reagovat
 • Na Pilgrim jsem přišel v dubnu. A s klidem na duši mohu prohlásit, že se jedná o velice kvalitní RPG, které je protkáno řadou unikátních realií a příběhem. Noví hráči mohou být zpočátku zmatení a znechucení z ohromného množství textu, ovšem pokud toto člověk zkousne, tak se mu dostane opravdu unikátního RP s úžasnými hráči.
  Posty jsou kvalitní, obsáhlé a barvité. Komunita je naprosto skvělá a přátelská, nemá problém pomoci nováčkovi s jakoukoli otázkou.
  Samotná adminka je sluníčko, která udělá pro nováčka první poslední a provede ho celým příběhem a zodpoví mu na jakýkoliv dotaz.
  Hra není pro lidi, kteří čekají od tohohle RP jednu rychlou jednohubku, je to spíše pro lidi, kteří chtějí nějaké déle fungující RP, které žije svým vlastním tempem.

  Reagovat
 • Tato hra vypadá velmi zajimave, ale dle mého je na průměrné hráče dost složitá.

  Reagovat
  • Děkuji.
   ⌘ Souhlasím, velké množství textů a originální příběh je pro hráče, který je zvyklý na jednodušší hry dost složité a chvíli bude tápat. Ale ten kdo chce se může vždycky zeptat a buď já jakožto Admin, či již registrovaní hráči mu odpovíme. Stačí chtít a drobet vynaložit i vlastní iniciativu. 🙂

   Reagovat
 • Skvělá hra s neskutečně rozvinutým webem a celkovým lorem. Ze začátku to chce hodně číst a pídit se, ale worldbuilding takhle dobrý se málokde vidí. Díky tomu je pak i samotná hra mnohem zajímavější. Krom toho taky funguje skvělý kolektiv aktivních hráčů, který v případě jakýchkoli dotazů nemá problém pomoci, stejně jako adminka. Základem všeho je komunikace a s trochou vlastní aktivity a iniciativy se dá daleko dojít.

  Reagovat
 • Teda nic moc hra. Moc písmen a čtení a lore a otravnej admin. 🙄 a stejně jsem se tam nechal ukecat, čtu lore a zlobím admina z lásky 😂💛

  Reagovat
 • Můj prichod na Pilgrim, byl jakože wow hra s upíry. Nevedela jsem do čeho jdu a rozhodně to není hra s Upíry, kde si napíšete postavu o třech větách a nazdar.
  Nocturny jsou úžasná Rasa, celý lore a stránky propracované. I přes tu dobu co tam jsem, je ještě nemám pročtené, ale i tak ve volných chvilkach se snažím.
  Co se týče kolektivu a Adminky? Nejlepší z nejlepších. Podpora nejen od adminky, ale zkušených hráčů. Adminka je tam vždy pro nové hráče a dala by jim i duši, jen aby jim pomohla s registrací a celou hrou.
  LÁSKU!

  Reagovat
 • Přijdeš, rozklikneš odkaz – OMG – Boží grafika!
  Přidáš se – Discord – chatroom bliká – Vítej! Vítej! Welcome to hell! – WOW komunita!
  Koukáš, čteš – silný lore, 3 moc hezký rasy – trochu tápeš – *Kdybys chtěl/a pomoc, klidně napiš! :)* – COOL adminka!
  Posty obsáhlé, hráči na úrovni, humor chatu bez konkurence! – hra the BEST! – Nepřemýšlej a klikni, litovat nebudeš, je to návykové! 😉

  Reagovat
 • Ve zkratce – Skvělá kvalita postů, semknutá komunita parádních hráčů, aktivní a zapálená adminka.

  Pilgrim může po prvním kliknutí na web lehce odstrašit, ale jakmile se člověk začte, už není cesty zpět. World building je na nesmírně vysoké úrovni, vše má své místo a smysl, nejedná se o žádnou slátaninu nějakých náhodných prvků z jiných světů – Pilgrim je unikátní vize tvůrce, která byla několika lety tvrdé práce přivedena k životu. A pokud je člověk přece jen ztracený a neví co číst dříve, komunita je velice příjemná a ochotná odpovědět na všechny dotazy 😉

  Adminka je rovněž otevřená nápadům ostatních, ovšem do správné míry. Máte nápad na postavu? Dějovou kapitolu? Ozvěte se, zeptejte se, vše se dá probrat. Kretivitě se meze nekladou.

  Co bych měl dát psát, klikněte, počtěte, uvidíte sami, Pilgrim je tu už léta, další léta bude, a byla by škoda neúčastnit se vývoje děje který v mnoha věcech konkuruje plnohodntým novelám.

  Reagovat
 • Jsem na Pilgrimu od jeho prvního spuštění již třetím rokem a musím říct, že za takovou dlouhou dobu jsem tak exponenciální rozvoj a aktivní přístup admina ke hře neviděl.

  Hra je propracovaná a každý si dokáže najít svoje. Kolektiv hráčů drží pohromadě a děj je zajímavý.

  Nesmírně doporučuji.

  Reagovat
 • Tak kde začít.
  Hlouba celého RPG? Super.
  Grafické zpracování? Neskutečná pecka.
  Celkový požitek bych hodnotil jako 11/10.
  Je milé překvapení najít hru která má hloubku, je plná aktivních hráčů na úrovni a má neskutečně zapálenou adminku – (je vidět že je to asi opravdu srdovka a je to dělané s láskou)
  Být tu pár hvězd navíc, mile rád bych přihodil.
  Určitě doporučuji!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..